کاربرد تیغه کرکره آلومینیوم چیست ؟

کاربرد تیغه کرکره آلومینیوم چیست ؟

کاربرد تیغه کرکره آلومینیوم چیست ؟

کاربرد تیغه کرکره آلومینیوم چیست ؟ برای جواب به این سوال باید با آناتومی کرکره آلومینیوم آشنا بشویم که در ادامه میتوانیم با بخش های مختلف آن آشنا شویم.

آناتومی کرکره غلتکی

از آنجایی که اکثر کرکره‌هایی که ما تولید یا عرضه می‌کنیم با موتور لوله‌ای هستند، در زیر یک نمای انفجاری از یک کرکره غلتکی را نشان داده‌ایم که در ادامه توضیحاتی در مورد اجزاء ارائه می‌شود.

anatomy of shutter blade

صفحات بشقاب گونه

غلتکی که پرده را در جای خود نگه می دارد توسط دو صفحه بشقاب گونه  (همچنین به عنوان صفحات انتهایی شناخته می شود) پشتیبانی می شود. این صفحات بشقاب گونه با استفاده از اتصالات کافی برای تحمل بار کامل دریچه به ساختار ساختمان محکم می شوند.

پرچم گذاری پست

صفحه بشقاب گونه یا به یک زاویه عمودی جوش داده می شود یا مستقیماً به بالای راهنما جوش داده می شود که ظاهر یک پرچم را نشان می دهد. زاویه عمودی میله پرچم نیز به ساختار ساختمان ثابت می شود تا پشتیبانی بیشتری ایجاد کند و به نصب دریچه کمک کند.

مونتاژ غلتک

پرده کرکره توسط یک غلتک با عرض کامل در جای خود نگه داشته می شود که در هر انتها توسط صفحات بشقاب گونه پشتیبانی می شود. غلتک شامل یک لوله فولادی با یک موتور لوله ای است که در یک انتها و یک شفت در انتهای مخالف نصب شده است.

موتور لوله ای

یک موتور لوله ای در مجموعه باکس بالای کرکره نصب شده است. سر موتور بیرون زده از باکس است که دارای یک چشمی دستی (زمانی که امکان بازگردانی دستی گنجانده شده است)، تغذیه سیم برق و یک جفت سوئیچ محدود برای کنترل حداکثر فاصله سفر پرده شاتر است. موتور مجهز به یک ترمز عملیاتی است تا شاتر را در حالتی که در موقعیت بالایی قرار دارد ثابت نگه دارد.

ترمز ایمنی

این ترمز گریز از مرکز در صورت بروز نقص در موتور، نزول شاتر را متوقف می کند. اگر ترمز عملیاتی موتور نتواند کرکره را در موقعیت بالایی خود ثابت نگه دارد، یا شاتر با سرعت کنترل نشده پایین بیاید، ترمز ایمنی فعال شده و شاتر را به طور کامل متوقف می کند. برخی از واحدها همچنین دارای یک میکرو سوئیچ هستند که موتور را از منبع برق جدا می کند. ترمز پس از فعال شدن، نیاز به تنظیم مجدد یا در برخی موارد تعویض دارد. یک مهندس شاتر باتجربه باید تنظیم مجدد یا تعویض را انجام دهد.

U- جام یا بلبرینگ

هنگامی که ترمز ایمنی نصب نشده است، یک U-Cup یا Bearing برای حمایت از بشکه روی صفحه بشقاب گونه نصب می شود.

گایدها

پرده از طریق دو راهنمای جانبی بالا و پایین می رود. اینها در طراحی به شکل “u” هستند.

پرده

ماده ای که ناحیه بین راهنماها را می بندد. این به طور کلی از فولاد یا آلومینیوم ساخته شده است که به یکدیگر متصل می شوند. توری های لوله و لینک توسط میله هایی که به صورت افقی قرار گرفته اند به هم متصل می شوند.

ریل پایین

بخش پایینی نهایی پرده و اغلب به شکل “T” یا “L” است تا استحکام بیشتری ایجاد کند.

روکش سایبان

همچنین به عنوان هود شناخته می شود. نصب این به طور کلی اختیاری است. این از فولاد گالوانیزه ساخته شده است و به صورت تا شده برای بسته شدن در اطراف صفحات بشقاب گونه عرضه می شود و از پرده و بشکه در برابر باران و گرد و غبار محافظت می کند. همچنین زمانی که مکانیزم غلتکی یا موتور ارتفاع آن کمتر از 2500 میلی متر باشد، یک الزام ایمنی است.

ظاهر پایانی

محصولات آلومینیومی را می توان با روکش نقره ای (00A05) آنودایز کرد یا با رنگ های مختلف با پوشش پودری پوشش داد.

محصولات فولادی با پرده های گالوانیزه پیش تصفیه شده و راهنماهای جانبی عرضه می شوند که می توانند پودر شوند.

پوشش پودر پلی استر برای محصولات فولادی و آلومینیومی اعمال می شود. پوشش پودری فرآیندی است که در آن رنگ خشک بسیار ریز با بار الکترواستاتیکی روی فولاد اعمال می شود. سپس روی فلز در فر با دمای بالا پخته می شود. روکش پودری یکنواخت و بادوام است، در برابر مواد شیمیایی، تراشه و سایش عمومی بسیار مقاوم است.کاربرد تیغه کرکره آلومینیوم چیست ؟ (منبع)

برای مطالعه بیشتر درباره محصولات آلومینیوم به لینک های زیر مراجعه کنید.

در همین رابطه ببینید:
تیغه کرکره آلومینیوم
تیغه کرکره آلومینیوم