انواع کرکره آلومینیوم کدامند؟

انواع کرکره آلومینیوم کدامند؟

انواع کرکره آلومینیوم کدامند؟

در این مقاله به این سوال که (انواع کرکره آلومینیوم کدامند؟) پاسخ داده میشود. لطفا با ما همراه باشید.

کرکره های آلومینیوم به دلیل مزایایی که دارند در چند سال گذشته محبوبیت بیشتری به دست آورده اند. آنها امنیت، ایمنی در برابر شرایط آب و هوایی سخت را فراهم می کنند و جذابیت فضا را افزایش می دهند.

یکی از اصلی ترین وجه تمایز انواع کرکره ها، مسکونی و تجاری بودن آن ها می باشد. در حالی که بیشتر کرکره های مسکونی در جهت امنیت و عایق هستند، کرکره های صنعتی بر امنیت و بهبود محیط تمرکز دارند.

اکثر کرکره های مدرن دارای چندین افزونه هستند که استفاده و نگهداری از آنها را آسان می کند. اگر نمی دانید کدام نوع کرکره برای تنظیمات شما مناسب است، برای آشنایی با انواع مختلف کرکره به ادامه مطلب مراجعه کنید.

کرکره های داخلی و کرکره های بیرونی

عملکرد کرکره های داخلی برای ارائه نور و تهویه بهتر به خانه یا محیط تجاری است. از طرف دیگر کرکره های بیرونی کاربردی تر هستند. آنها ایمنی و محافظت در برابر آب و هوای سخت را ارائه می دهند. اگرچه کرکره های داخلی و خارجی هر دو در عملکرد اصلی خود متفاوت هستند، اما هر دو در طیف گسترده ای از رنگ ها و انواع مختلف برای افزایش جذابیت ظاهر می شوند.

کرکره آلومینیوم دستی و کرکره اتوماتیک

کرکره های دستی بسیار محبوب هستند زیرا مقرون به صرفه ترین هستند. این نوع کرکره ها به شکل دستی باز و بسته میشوند. هزینه تعمیر و نگهداری عمده ای که با کرکره های دستی متحمل می شوید، روغن کاری کرکره شماست.

کرکره های اتوماتیک، اگرچه گران هستند، اما راحت تر هستند زیرا نیازی به اعمال قدرت فیزیکی برای باز کردن یا بستن آنها ندارند. شما می توانید با تامین انرژی آنها از طریق انرژی خورشیدی در انرژی صرفه جویی کنید. با این حال، زمان بیشتری برای نصب نیاز دارند و ممکن است هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری داشته باشند.

کرکره های توکار و درون ساخت

کرکره های توکار در داخل پنجره یا درها تعبیه شده اند و تمامی اجزای آن به خوبی پنهان شده اند.

نصب کرکره های توکار آسان است. با این حال، جعبه کرکره و ریل آنها در سطح نصب قابل مشاهده است. اگرچه اکثر مردم تصور می‌کنند که جذابیت خانه‌شان با کرکره‌های توکار تا حد زیادی کاهش می‌یابد، این روزها، کرکره‌های توکار مدرن با وجود اینکه اجزای آن‌ها در بیرون قابل مشاهده هستند، جذاب به نظر می‌رسند. انواع کرکره آلومینیوم کدامند؟

کرکره های آلومینیومی و شفاف

کرکره های آلومینیومی از نظر دوام و کیفیت بهترین هستند. آنها سبک وزن هستند و در برابر خوردگی مقاوم هستند و به همین دلیل یکی از رایج ترین نوع کرکره ها هستند. آنها از اجزای مختلفی برای کاهش نویز، صرفه جویی در انرژی و ایجاد حفاظت استفاده می کنند.

از سوی دیگر، کرکره های شفاف در حال حاضر محبوبیت پیدا می کنند. این کرکره ها دید را فراهم می کنند. می تواند در فضای مسکونی شما برای مشرف به باغ یا در یک محیط تجاری نصب شود. همچنین مصرف برق را کاهش می دهند.(منبع)

برای اطلاعات بیشتر درباره آلومینیوم و تیغه کرکره آلومینیوم به مطالب زیر مراجعه کنید.

در همین رابطه ببینید:
تیغه کرکره آلومینیوم
تیغه کرکره آلومینیوم